وکیل ملکی خوب

ویژگی وکیل برتر و شجاع و خوب

 یک زمانی، وکالت جزو مشاغل پردرآمد و لوکس محسوب می شد. داشتن وکیل برای هر کسی ممکن نبود؛ وکیل داشتن به نوعی، باکلاسی بود؛ همچنان که خود شخص وکیل.

سالهاست که وکالت دیگر آن شغل پر طمطراق و باشکوه به حساب نمی آید گرچه عده ای هنوز وکیل راجزء اشخاص خاص، متمول و دارای جایگاه اجتماعی بالا محسوب می دارند. در سال های اخیر، با افزایش بی رویه دانشجویان رشته حقوق و در نتیجه، افزایش چشمگیر تعداد وکلای دادگستری و همچنین، تلاش وافر افرادی در دادگستری و خارج از دادگستری برای کاستن از اعتبار وکیل از هر طریق ممکن، کار را به جایی رسانده است که وکیل دادگستری با مشکلات عدیده ای مواجه شده به گونه ای که، برخی از وکلا، حتی در تأمین معیشت دچار مشکل گردیده اند! امری که، در صورت تداوم، تضعیف یکایک وکلای دادگستری، صنف وکالت و نهایتاً تضعیف کلیت دادگستری را به دنبال خواهد داشت.

با این همه، یک وکیل به تنهایی می تواند با بهره گیری از هوش بالا، توان فنی و تخصصی، تعهد، جدیت و شجاعت بر تمامی مشکلات فائق آید و شخصیت واقعی یک وکیل دادگستری را به نمایش بگذارد.

ممکن است بتوان، برای وکیل، مشکل ایجاد کرد؛ وکیل را تهدید و محدود کرد؛ چهره وکیل را در اجتماع مخدوش کرد و…؛ اما  شرف وکیل را نمی‌توان از او ستاند. وکلای زیادی هستند که چنین اند: وکیل متعهد، وکیل متخصص، وکیل توانمند، وکیل شجاع و وکیل برتر و زمان شناس، وکیل پیگیر و حق ستان، وکیل راستین در گفتار و کردار، و نهایتا وکیل باشرافت.

آنهایی که موکل وکیلی با چنین ویژگی هایی بوده اند نیک می‌دانند تاثیر یک وکیل خوب را. چنین موکلینی، هرگز وکیل خود را از آگهی تبلیغاتی و پوستر و تابلوی بزرگ انتخاب نمی کنند. وکیلی که گفتارش آرامش است؛ وکیلی که معتمد است؛ و خلاصه اینکه، وکیلی که کارش را بخوبی بلد است. ای کاش، همه مراجعین دادگستری، آگاهی و امکان بهره مندی از یک وکیل با ویژگی های مذکور را می داشتند. حتی مشاوره، ولو مختصر، با چنین وکیلی، موثر و سودمند خواهد بود؛ حداقل این است که راه از بیراه مشخص خواهد شد.

, , ,

وکیل برتر

وکیل سرا؛

مصطفی محمدی: وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

عضو کانون وکلای دادگستری مرکز


قابل توجه کاربران گرامی وب سایت وکیل سرا :

به منظور ارتقاء کیفیت مشاوره و اختصاص دادن فرصت کافی برای هر یک از موکلین گرامی ، خواهشمند است قسمت شرایط مشاوره در سایت را ملاحظه نموده در صورت لزوم با شماره های مندرج در صفحه اصلی تماس حاصل فرمایید . از پرسش هرگونه سوالات در قسمت نظرات یا دیدگاه ها خودداری نمایید لذا پاسخگو نمی باشیم و دیدگاه ها به منظور ارسال نظرات درباره محتواهای وب سایت می باشد . با تشکر مصطفی محمدی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 17 =