وکیل پایه یک دادگستری

دعوای رفع مزاحمت

دعوایی كه به موجب آن متصرف مال غیر منقول درخواست جلوگیری از مزاحمت كسی را می نماید كه نسبت به متصرفات او مزاحم است بدون اینكه مال را از تصرف متصرف خارج كرده باشد.
به عنوان مثال اگر شخص الف ملكی را به صورت كامل از دست شخص ب خارج نكند بلكه نسبت به تصرفاتش مزاحم باشد و چند كمپرسی خاك در داخل زمین او بریزد، در این وضعیت ، الف ملك را از تصرف ب خارج نكرده است ولی نسبت به تصرفات ب مزاحمت ایجاد نموده ، یا مثل باز كردن در، نسبت به ملك ب كه در این صورت، مزاحمت ملكی خواهد بود. مثال دیگر برای مزاحمت ملكی: اگر باغ بزرگی باشد كه دارای چند در ورودی است و آقای ب دو عدد از این درها را قفل نماید، مزاحمت نسبت به تصرفات كامل مالك می باشد. ( بدون اینكه مال را از تصرف متصرف خارج كرده باشد)

منبع : وکیل سرا


قابل توجه کاربران گرامی وب سایت وکیل سرا :

به منظور ارتقاء کیفیت مشاوره و اختصاص دادن فرصت کافی برای هر یک از موکلین گرامی ، خواهشمند است قسمت شرایط مشاوره در سایت را ملاحظه نموده در صورت لزوم با شماره های مندرج در صفحه اصلی تماس حاصل فرمایید . از پرسش هرگونه سوالات در قسمت نظرات یا دیدگاه ها خودداری نمایید لذا پاسخگو نمی باشیم و دیدگاه ها به منظور ارسال نظرات درباره محتواهای وب سایت می باشد . با تشکر مصطفی محمدی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 3 =