وکیل شرکت

بهترین وکیل

گاهی موکلین و افرادی که پرونده­ای در دادگستری مطرح دارند یا حتی کسانی که سر و کاری با دادگاه و دادسرا و مسائل قضایی ندارند می­پرسند که بهترین وکیل تهران کیست؟ یا بهترین وکیل ایران کیست؟ در پاسخ باید گفت این سوال که بهترین وکیل کیست یا سوالاتی از این دست شاید سؤال درستی نباشد زیرا وکلای دادگستری در موضوعات مختلف ممکن است تجارب متفاوتی داشته باشند و اینکه موضوعات ودعاوی مطروحه در دادگستری معمولا موضوعات متکثر و متنوعی هستند و یک وکیل قطعا نمی­تواند در همۀ موضوعات و دعاوی بهترین وکیل باشد. گرچه شاید بتوان گفت در برخی ازموضوعات و دعاوی، جزء بهترین وکلا یا حتی بهترین وکیل باشد.

شاید بهتر باشد به جای اینکه دنبال بهترین وکیل باشیم، ویژگی­های بهترین وکیل یا یک وکیل خوب را بدانیم تا دچار سردرگمی، گرفتاری­های بعدی و استرس ناشی از انتخاب اشتباه وکیل نشویم. قبلا به طور خلاصه راجع به ویژگی ها و خصوصیات یک وکیل خوب مطالبی نوشته­ایم. در اینجا نیز بنا به پرسش برخی عزیزان مطالبی متفاوت از آنچه قبلا گفته­ایم متذکر می­گردد.

وکیل

تخصص وکیل

بجای اینکه سراغ بهترین وکیل را بگیرید، به دنبال وکیل متخصص باشید. یکی از اشکالات وکالت در حقوق ایران، عمومی بودن آن است. به عبارت دیگر، وکیل دادگستری حق دارد در عموم دعاوی وکالت کند. این اشکال معمولا توسط بعضی از وکلا در اقدام و عمل و رویۀ عملی برطرف شده است  بدین نحو که به طور تخصصی قبول وکالت می­کنند. به جهت گستردگی حقوق و موضوعات آن، وکیل نمی­تواند به همۀ موضوعات و دعاوی و احکام و قوانین آنها تسلط علمی و مهارتی داشته باشد. وکیل دادگستری در صورتی که انجام امر را در حیطۀ توانایی­های خود نمی­بیند و یا به جهت کمبود وقت و فرصتی که به واسطۀ سایر اشتغالات خود دارد، مطالعات موردی اجباری در خصوص کار موکل را نیز در دسترس خود نمی­بیند بهتر است از قبول وکالت در آن خصوص پرهیز کند.

بعضی مواقع مشاهده شده که برخی از موکلین تصور می­کنند که وکیلی که دارای مسئولیت صنفی در کانون وکلا است یا مدرس دانشگاه است یا … ، لابد توان و تخصص بالاتری نسبت به سایر وکلا دارد. گرچه نباید منکر این امر شد که برخی اساتید دانشگاه ممکن است وکلای خوبی هم باشند اما استاد دانشگاه بودن، به معنی وکیل خوب بودن، بهترین وکیل بودن و تصوراتی از این قبیل نیست. تدریس، در مقام نظر است و وکالت آمیختۀ نظر و عمل و تجربه و تخصص است.

وکیل خانواده

وکیل متخصص پس از مراجعۀ موکل به دفتر وکالت ایشان باید از لحاظ کیفیت اختلاف و سطح پیشرفت کار موکل و تسلط و تخصص خود، آن را ارزیابی کرده و با مد نظر قرار دادن آن، پروندۀ موکل را قبول یا رد کند. گاهی موضوع دعوا و محل وقوع آن در خارج از حوزۀ وکالتی وکیل دادگستری است و قطعا امکان پیگیری مستمر وکیل دادگستری را با چالش روبرو می­کند. مثلا دعاوی غیر منقول یا همان دعاوی ملکی و قراردادهایی که در خصوص ملک مطرح است و در شهرستانی دوردست واقع است و طبع کار نیز پیگیری­های مستمر وکیل و حضور در آن حوزه را اقتضا می کند؛ در چنین مواردی وکیل دادگستری باید با رعایت معیار پیگیری      بی وقفه و امکان حضور مستمر در آن حوزه، پروندۀ موکل را قبول یا رد کند. بنابراین این سوال که بهترین وکیل کیست؟ وکیل خوب کیست؟ و… را باید از زوایای دیگری هم دید. صرفا اسم و رسم وکیل نمی­تواند چارۀ کار باشد و شما را در دعوا پیروز کند.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]آیا میدانید !!!!!!! بهترین وکیل را با توجه به روزمه کاری در تمامی زمینه ها را میتوان به وکیل پایه یک دادگستری مصطفی محمدی اختصاص داد .[/box]

در پایان این را هم اضافه می­کنیم که در وکیلسرا(دفتر وکالت مصطفی محمدی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی)، با  گروهی از وکلای متخصص تهران همکاری نزدیک و صمیمانه­ای ایجاد شده است که در صورت لزوم و صلاحدید وکیل و موکل  می توان از نتایج خوب این همکاری بهره­مند شد. برای مشاوره حقوقی در دعاوی خود نیز می توانید از ما مشاوره دریافت کنید، در صورتی که موضوع موکلین در تخصص وکیل پایه یک دادگستری و سایر همکاران  نباشد قطعا موکل را به بهترین شکل راهنمایی خواهیم کرد.

مصطفی محمدی: وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

 


قابل توجه کاربران گرامی وب سایت وکیل سرا :

به منظور ارتقاء کیفیت مشاوره و اختصاص دادن فرصت کافی برای هر یک از موکلین گرامی ، خواهشمند است قسمت شرایط مشاوره در سایت را ملاحظه نموده در صورت لزوم با شماره های مندرج در صفحه اصلی تماس حاصل فرمایید . از پرسش هرگونه سوالات در قسمت نظرات یا دیدگاه ها خودداری نمایید لذا پاسخگو نمی باشیم و دیدگاه ها به منظور ارسال نظرات درباره محتواهای وب سایت می باشد . با تشکر مصطفی محمدی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =