وکیل
به این پست امتیاز دهید

اسناد مالکیت تک برگی – قسمت چهارم

دستورالعمل نحوۀ صدور سند مالکیت جدید

ماده 7-  به هنگام صدور سند، کلیۀ اقلام اطلاعاتی به وسیلۀ سیستم چاپ خواهد شد و هرگونه دست نوشته به منظور توضیح یا رفع اشتباهات احتمالی ممنوع بوده و باعث مخدوش گردیدن سند خواهد شد.

تبصره: چنانچه سند در حین صدور ناقص یا ناخوانا چاپ شود به نحوی که قابل استفاده نباشد، ضمن تنظیم صورتجلسه توسط متصدی صدور و تایید مسئول امور مالی و مسئول دفتر املاک و رئیس واحد ثبتی، سند مذکور به مهر ابطال ممهور و اوراق باطله هر سه ماه یک بار از طریق استان به اداره کل امور املاک فرستاده شود.

ماده 8-  در صورتی که سند تک برگ بعد از صدور و تسلیم به مالک، مفقود گردد یا اینکه به دلیل ریختن جوهر یا سوختگی یا پاره شدن یا جهات دیگر، قابل استفاده نباشد، مطابق ماده 120 آیین نامۀ قانون ثبت، سند المثنی صادر و موضوع در قسمت شماره سریال درج و سند جدید به مهر المثنی ممهور می گردد.

وکیل

وکیل

تبصره: در موارد مذکور در تبصرۀ 5 مادۀ 120 آیین نامۀ قانون ثبت و نیز در مواردی که به لحاظ پر شدن قسمت نقل و انتقالات سند تک برگ، امکان درج انتقال جدید وجود نداشته باشد، سند مالکیت تعویض می گردد.

ماده 9- اسناد جدید که از طریق پست ارسال می گردد در صورت گواهی مامور پست مبنی بر عدم شناسایی آدرس اعلام شده یا عدم دسترسی به مالک، سند به واحد ثبتی مربوط اعاده و تا مراجعۀ مالک یا نمایندۀ قانونی یا قائم مقام وی تحت نظر رئییس اداره نگهداری می شود.

ماده 10- در صورت وقوع بیع، سردفتر مکلف است ضمن درج معامله در سند، آن را به همراه خلاصه معامله و درخواست خریدار و رسید هزینه های مربوط، جهت ثبت در سوابق و صدور سند جدید، به واحد ثبتی ارسال و رسید مدارک را به متقاضی تحویل نماید.

تبصره: در رابطه با انتقال قسمتی از ملک، تعویض سند فروشنده ضرورت ندارد، مگر اینکه به لحاظ پر شدن قسمت نقل و انتقالت سند، امکان درج انتقال جدید وجود نداشته باشد.

(( ادامه در قسمت پنجم))

منبع وکیل سرا www.vakilsara.ir


قابل توجه کاربران گرامی وب سایت وکیل سرا :

به منظور ارتقاء کیفیت مشاوره و اختصاص دادن فرصت کافی برای هر یک از موکلین گرامی ، خواهشمند است قسمت شرایط مشاوره در سایت را ملاحظه نموده در صورت لزوم با شماره های مندرج در صفحه اصلی تماس حاصل فرمایید . از پرسش هرگونه سوالات در قسمت نظرات یا دیدگاه ها خودداری نمایید لذا پاسخگو نمی باشیم و دیدگاه ها به منظور ارسال نظرات درباره محتواهای وب سایت می باشد . با تشکر مصطفی محمدی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =