وکیل

اسناد مالکیت تک برگی – قسمت پنجم

دستورالعمل صدور سند مالکیت جدید

ماده 11-  متصدی تحریر سند مکلف است کلیۀ اقلام اطلاعاتی مندرج در سند مالکیت را دقیقا در بانک اطلاعات املاک درج و سپس در سند منعکس نماید.

ماده 12-  در کادر مربوط به مشخصات ملک “مندرج در سند مالکیت” رعایت نکات ذیل ضروری است:

  1. در ردیف اول، چنانچه ثبت شهرستان مربوط فاقد ناحیه بندی است، در مقابل کلمۀ “ناحیه” خط تیره گذاشته خواهد داشت.
  2. در ردیف چهارم، چنانچه ملک دارای سمت و طبقه باشد و، نیز چنانچه، مجتمع دارای چندین بلوک و برای بلوک های آن شماره تعیین شده باشد شماره بلوک، سمت و طبقه در محل پیش بینی شده درج می شود و، در غیر این صورت، با خط تیره مشخص گردد.
وکیل

وکیل

  1. در ردیف پنجم، تاریخ ثبت، شماره دفتر املاک، شماره صفحه و شماره ثبت ملک، “پس از انجام گواهی های لازم و اخذ اطلاعات از دفتر املاک” و تایید پیش سند، در قسمت پیش بینی شده درج می گردد.
  2. در ردیف ششم، نرم افزار مربوط در خصوص کاربری ملک تعداد 125 وضعیت را پیش بینی کرده است. لذا در مقابل عبارت کاربری یکی از حالات خانه، آپارتمان، زمین، زمین محصور و … درج و در مقابل عبارت وضعیت خاص، یکی از حالات عرصه، اعیان، عرصه و اعیان درج می شود. در انتهای سطر، بهای ملک مطابق با برگ ارزیابی یا سند انتقال قید می گردد.
  3. در ردیف هفتم، مقابل عبارت ” نوع و میزان مالکیت ” چنانچه مالکیت مورد نظر مشاعی است میزان سهم مالک از کل سهام درج و گرنه عبارت شش دانگ قید خواهد شد. همچنین در قسمت شماره سریال، پس از وارد کردن شماره سریال چاپی سند و انتخاب یکی از حالات ” اصلی، المثنی، تعویضی ” شماره سریال به همراه نوع سند از بانک اطلاعات املاک فراخوان و در سند درج می گردد.
  4. در ردیف هشتم، درج دقیق نشانی ملک و کد پستی محل وقوع ملک الزامی است.

(( ادامه در قسمت ششم ))

منبع : www.Vakilsara.ir


قابل توجه کاربران گرامی وب سایت وکیل سرا :

به منظور ارتقاء کیفیت مشاوره و اختصاص دادن فرصت کافی برای هر یک از موکلین گرامی ، خواهشمند است قسمت شرایط مشاوره در سایت را ملاحظه نموده در صورت لزوم با شماره های مندرج در صفحه اصلی تماس حاصل فرمایید . از پرسش هرگونه سوالات در قسمت نظرات یا دیدگاه ها خودداری نمایید لذا پاسخگو نمی باشیم و دیدگاه ها به منظور ارسال نظرات درباره محتواهای وب سایت می باشد . با تشکر مصطفی محمدی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 1 =