دفتر وکالت

مشاور حقوقی

در بسیاری مواقع، اشخاص برای استفاده از خدمات حقوقی، توان اختیار نمودن وکیل پایه یک دادگستری را ندارند. گرچه نقش وکیل حاذق و متخصص برای پرونده های مطروحه در دادگستری بر کسی پوشیده نیست اما به دلایلی از جمله مسائل مالی و فرهنگی، علاقه ای برای استفاده از وکیل دادگستری ممکن است وجود نداشته باشد. در چنین مواقعی، می توان از مشاور حقوقی یا دفتر مشاوره حقوقی بهره جست. گرچه در سالهای اخیر، دفاتری تحت عنوان مؤسسۀ حقوقی یا دفاتر حقوقی یا دفاتر مشاور حقوقی در سطح شهر سر بر آورده است که صاحبان این دفاتر، گاهی، نه تنها وکیل دادگستری یا مشاور حقوقی نیستند بلکه از حقوق و مشاوره و وکالت فقط حق الوکاله گرفتن را خوب بلدند و با عده­های دروغ و معرفی خود به عنوان افراد ذی­نفوذ در مراجع قضایی، موجبات خسران بسیاری گردیده­اند. لذا باید گفت موکلین و کسانی که به دنبال یک وکیل یا مشاور حقوقی خوب و مطمئن هستند حتما باید دقت کنند که گرفتار مؤسسات دروغین و افراد فریبکار که خود را وکیل دادگستری یا قاضی بازنشسته یا مشاور حقوقی معرفی می­نمایند نشوند.

از طرف دیگر، در بسیاری از موارد، دفتر وکیل یا دفتر مشاوره حقوقی اولین مراجعۀ موکل برای مذاکره در خصوص انعقاد وکالت نیست بلکه موکل به دفاتر وکلای دیگر یا دفاتر مشاورۀ حقوقی نیز مراجعه و ارزیابی لازم را داشته است. به همین جهت است که شناخت شخصیت موکل برای وکیل دادگستری، امری مهم و اثرگذار در جهت قبول یا رد کار اوست. مراجعه و مشورت قبلی با وکیل دادگستری یا مشاوره حقوقی دیگر، فی نفسه، امر نامطلوبی نیست اما بعضی از موکلین در نزد هر وکیل یا مشاور حقوقی چه­ بسا بدون پرداخت حق مشاوره نکاتی را می­آموزند و بدون انعقاد قرارداد با هیچ یک از وکلای دادگستری یا مشاوران حقوقی طرف مشورت، از آموخته­های نزد آنان استفاده می­کنند. هر چند این نحوۀ مواجهه با وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی، همواره منجر به نتیجۀ مطلوب نخواهد شد مخصوصا یک وکیل دادگستری با­تجربه، هرگز مغلوب و مقهور فریب یک به اصطلاح موکل نخواهد شد.

خبر حقوق و وکالت | وکیل پایه یک دادگستری

صرف نظر از مطلب فوق، وکیل دادگستری در صورت قبول وکالت، برای پیشبرد صحیح امر وکالتی موکل نیز با مشکلات عدیده ای روبروست که چه بسا یک مشاور حقوقی که صرفا به منظور مشاورۀ حقوقی و دادن نظر مشورتی- و نه قبول وکالت- با پروندۀ مراجعه کننده­ای روبروست، چنین مشکلاتی ندارد و صرفا در حد مشاوره حقوقی با موضوع و دعوی موکل مواجه خواهد بود و نتیجۀ آنچه به عنوان یک مشاور حقوقی بیان می­دارد دامنگیر او نخواهد بود، برخلاف وکیل دادگستری که وقتی وارد پرونده ای می شود، نتیجۀ کار برایش مهم است و دقت بیشتری را می­طلبد.

به عنوان آخرین مطلب در خصوص وکیل دادگستری و مشاوره حقوقی باید گفته شود که هر وکیل پایه یک دادگستری می­تواند به عنوان یک مشاور حقوقی هم فعالیت کند اما برعکس، کسانی که معمولا به عنوان مشاور حقوقی معرفی گردیده اند، الزاما، وکیل پایه یک دادگستری نیستند.

مصطفی محمدی: وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

منبع وکیل سرا کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد .

 

شاید این مطلب برای شما مفید باشد :   دعوای ممانعت از حق

قابل توجه کاربران گرامی وب سایت وکیل سرا :

به منظور ارتقاء کیفیت مشاوره و اختصاص دادن فرصت کافی برای هر یک از موکلین گرامی ، خواهشمند است قسمت شرایط مشاوره در سایت را ملاحظه نموده در صورت لزوم با شماره های مندرج در صفحه اصلی تماس حاصل فرمایید . از پرسش هرگونه سوالات در قسمت نظرات یا دیدگاه ها خودداری نمایید لذا پاسخگو نمی باشیم و دیدگاه ها به منظور ارسال نظرات درباره محتواهای وب سایت می باشد . با تشکر مصطفی محمدی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − دو =