وکیل شرکت
وکیل
3.6 (72.96%) 54 votes

وکیل

اندر اوصاف وكيل دادگستری

وكالت دادگستری آميخته ای است از وجوه گوناگون؛ چه بسا جمع اين وجوه در يك انسان و در يك لحظه دشوار باشد. وكيل بايد عالم باشد و اظهار فضل نكند. وكيل دادگستری بايد فروتن باشد و خود را بی مقدار نسازد. بايد خوش بيان باشد و تملق نگويد.

وكيل دادگستری بايد حرمت نگه دارد، اما نه به معنای خواری. بايد شجاع باشد نه به گستاخی. وكيل بايد در شدت خشم ملايمت نشان دهد. وكيل دادگستری مديون و متعهد است، اما نه سرافكنده. وكيل دفع مي كند متجاوز را اما نه به اهانت و ناسزاگويي. وكيل در برابر ناروا مي ايستد اما نه با غرور و خودخواهی و بي ادبی.

وكيل دادگستری مانند همگان نيازمند مال است براي گذران زندگي ولي خود را به مال نمي فروشد و نبايد بفروشد. وكيل براي ادامه خدمت مزد مي گيرد وبايد بگيرد ولی نه به مزدوری. وكيل نياز به تلاش دارد و جويای كار است نه به سوداگری. وكيل دادگستری با سرمايه ی عمر و دانش خود حق دارد بخواهد آنچه بزرگان دارند اما نه در زماني كوتاه و اندك و در يك شب.

 

وكيل دادگستری با متجاوز به ستيز برمی خيزد ولي خوي ستيزه جويی بر او غلبه نمی كند. وكيل در حرفه ی خود با نگاه قانون می نگرد ولی به خشكی قانون مبتلا نمی شود. وكيل دادگستری با معيار عقل امور را می سنجد و با زبان منطق سخن می گويد ولی عواطف و زبان لطف را به فراموشی نمی سپارد. وكيل در مقام دعوی و دفاع، به جدّ، مرد قانون است ولي در مقام مراودت و دوستی از حقوق خود می گذرد.

كوتاه سخن آنكه وكيل دادگستری همواره بايد بر درون و برون خود چيره باشد و هيچ گاه جديت در انجام وظيفه او را خشن نكند و هيچ ملايمتی او را زبون نسازد. وكيل بايد نه مغرور باشد و نه خود را خوار كند. وكيل بايدجامع صفات متقابل باشد و تعادل نگه دارد و به قول شاعر : اندازه نگه دار كه اندازه نكوست.

پادکست اختصاصی وکیل دادگستری مصطفی محمدی درباره طلاق


پادکست اختصاصی وکیل دادگستری مصطفی محمدی درباره جرایم رایانه ای


پادکست اختصاصی وکیل دادگستری مصطفی محمدی درباره تغییر سن


وکیل دادگستری

آنچه موکلین در جلسه مشاوره برای مشورت گرفتن از وکیل یا وکالت دادن به وکیل مطرح می کنند مجموعه ای پیچیده از واقعیت هاست که با انگیزه ها و احساسات شخصی ایشان آمیخته شده است؛ بنابراین، تفاوت وکیل دادگستری  با دانشجوی حقوق، فارغ التحصیل حقوق، کارمند حقوقی فلان اداره یا موسسه و حتی وکیل طرف مقابل پرونده در چگونه “حقوقی عمل کردن” است؛ دانشکده های حقوق، در بهترین حالت، صرفاً چگونه “حقوقی فکر کردن” را آموزش می‌دهند. وکالت دادگستری، میدان حقوقی عمل کردن وکیل است.وکیل خوب و حاذق باید بداند که حکم بسیاری از موارد و مسائل حقوقی، در قوانین نه چندان مرتبط می آید.

وکیل باید در یک مشاوره نه چندان دراز مدت،  که معمولاً بین ۲۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد به واقعیت ها دست یابد، میزان پیشرفت کار را ارزیابی کند و نسبت به قبول یا عدم قبول دعوا یا ارائه مشاوره مفید به ارباب رجوع (موکل احتمالی)  تصمیم بگیرد.

یکی از اشتباهات رایج  این است که وکیل، گرفتار اولین برداشت و استنباط خود از آنچه موکل می‌گوید بشود و این تمرکز بر دیدگاه اولیه، وکیل را از توجه به دیگر گفته ها و جنبه های حقوقی دیگر قضیه  باز بدارد.

برخی از موکلین آنچه را که واقعاً می‌خواهند روشن نمی کنند؛ یکی ازهنرهای وکیل در جلسه مصاحبه یا مشاوره با موکل این است که به هر نحو ممکن، در پایان جلسه مشاوره،خواسته واقعی و اصلی موکل را مشخص کند ومتوجه شود.

وکیل برای تشریح و توضیح مطلب برای موکل باید از زبانی استفاده کند که برای او قابل فهم باشد؛ برخی از وکلا در صحبت کردن با موکل، با بیانی غیر قابل درک، اهداف خاصی را دنبال می کنند که صحیح نمی باشد.

نتیجه نهایی هیچ دعوایی هرچند ادله و مستندات محکم و روشن باشد قابل تضمین و پیش‌بینی نیست. زیرا حاکم شدن یا محکوم شدن به عوامل فراوان و متنوعی بستگی دارد که قابل محاسبه نیست.

شخصی که صرفا برای مشاوره به دفتر وکیل مراجعه می‌کند،در اینجا، وکیل می بایست همه ابعاد موضوع را برای وی تبیین و تفهیم کند و در انتها، اجمالا، گفته شود که می تواند به نتیجه مثبت طرح دعوا یا شکایت امیدوار باشد یا بهتر است به  راه حل های دیگری مثل مصالحه و سازش با طرف اندیشه کند.

آنچه وکیل دادگستری در مقام مشاوره دادن به ارباب رجوع اعمال می دارد گرچه مطابق با واقع است اما وکیل در مقام وکالت حرفه ای ممکن است ترفندهایی به کار گیرد که مختص شخص وکیل و حرفه ای گری اوست.

وکیل، نکته های موضوع و نحوه ی اقدام را به مراجعه کننده خواهد گفت اما همچنان که در ابتدا گفته شد، وکالت میدان “چگونه حقوقی عمل کردن” است؛ وکیل نمی تواند ظرافت های حقوقی را به غیر وکیل (مراجعه کننده یا موکل) آموزش دهد.


درباره وکیل سرا بدانید

وکیل سرا،  از سال ۱۳۹۳ فعالیت جدی و مستمر خود را  در خصوص موضوعات و خدمات حقوقی و قضایی  در فضای مجازی آغاز نمود.  مشاوره های حضوری و غیر حضوری بسیاری در این سال ها توسط وکیل سرا صورت گرفته است.

به به غیر از ارائه مشاوره های متعدد، بخشی از اقدامات وکلای وکیل سرا، وکالت دعاوی دادگستری در موضوعات عمومی و تخصصی می باشد که تقریباً شامل اکثر موضوعات حقوقی  در حوزه های مختلف و اغلب، در دادسراها و دادگاههای تهران می باشد.

 وکیل سرا دارای  تیم متخصص و مجربی از وکلای دادگستری بوده، و  به فراخور موضوع و پرونده، همکاری مستشاری معدودی از قضات بازنشسته و برخی از اساتید حقوق را در کنار خود دارد. شایان ذکر است که وکالت حیطه و آوردگاه اقدام، تخصص و تجربه است به همین جهت، در وکیل سرا به مسائل آکادمیک و نظری صرف، بجز بر حسب ضرورت، پرداخته نمی شود.

وکیل سرا در سال ۱۳۹۶ موسسه حقوقی فریاد دادپویان را به ثبت رساند و در ادامه، در دو قسمت مجزا، یکی دفتر وکالت و دیگری موسسه حقوقی فعالیت مستمر دارد.

 وکیل سرا در قسمت مشاوره، با توجه به نیازهای عموم مردم، بخصوص مراجعین دادگستری، مشاوره های غیر حضوری و تخصصی، خدمات مشاوره حقوقی و قضایی را ارائه می نماید. همچنین، در صورت ضرورت، وکالت پرونده های قضایی متقاضیان را به نحو مطلوب انجام می دهد.

با عنایت به اینکه در سال های اخیر، موسسات حقوقی زیادی توسط اشخاص غیر وکیل ایجاد و دربرخی موارد، موجب ورود خسارتهای بسیاری به مردم گردیده است، تیم وکیل سرا، با مدیریت و مسئولیت تام مصطفی محمدی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز (تهران) خدمات حقوقی و قضایی خود را ارائه می نماید.

از ویژگی ها و مزیت های وکیل سرا، پاسخگویی مناسب و مستمر و ثبات و تداوم در مدیریت و مسئولیت می باشد.

وجود پرونده‌های موفق و مشابه قابل ارائه در اکثر موضوعات حقوقی، نشان از توانمندی وکیل سرا دارد. در تمام این سالها، صداقت و واقع گرایی، گریز از دلالی و دلالان قضایی (کارچاق کنی)، توجه به منویات و رضایت اکثر موکلین سرلوحه کار وکیل سرا در حرف و در عمل بوده است.


وکیلسرا؛

مصطفی محمدی: وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

عضو کانون وکلای داگستری مرکز


قابل توجه کاربران گرامی وب سایت وکیل سرا :

به منظور ارتقاء کیفیت مشاوره و اختصاص دادن فرصت کافی برای هر یک از موکلین گرامی ، خواهشمند است قسمت شرایط مشاوره در سایت را ملاحظه نموده در صورت لزوم با شماره های مندرج در صفحه اصلی تماس حاصل فرمایید . از پرسش هرگونه سوالات در قسمت نظرات یا دیدگاه ها خودداری نمایید لذا پاسخگو نمی باشیم و دیدگاه ها به منظور ارسال نظرات درباره محتواهای وب سایت می باشد . با تشکر مصطفی محمدی

7 پاسخ
  • وکیل
   وکیل می گوید

   با سلام .
   شما میتوانید با شماره تلفن مربوطه بر روی هدر وب سایت با آقای محمدی تماس بگیرید و قرار ملاقات تنظیم کنید .

   پاسخ
  • وکیل
   وکیل می گوید

   با سلام .
   باید پروژه بررسی شود . میتوانید برای مطرح کردن سوال خود با شماره تلفن مربوط بر روی وب سایت با آقای محمدی تماس بگیرید .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − یک =